18.01.2019 roku- Podsumowanie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą

Od 27 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ratuje życie chorym dzieciom, zbierając pieniądze na zakup m.in. nowoczesnego  sprzętu medycznego. Nasze Liceum także i w tym roku wzięło udział w tej szczytnej akcji.
Przygotowania rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Nasz sztab liczył 17 wolontariuszy z Panią Agnieszką Dworakowską na czele.

Pomoc dzieciom rozpoczęliśmy od licytacji, która odbyła się w hali sportowej  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Karola Wojtyły w Nowy Mieście nad Pilicą. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i młodzieży licytacja przebiegała bardzo sprawnie i owocnie. Była pełna emocji i wrażeń, ponieważ walka o licytowane przedmioty toczyła się między nauczycielami, uczniami i przybyłymi gośćmi.

Kolejnym punktem charytatywnego wydarzenia była niedzielna kwesta. Mimo niepogody wolontariusze z Liceum zbierali pieniądze na terenie naszego miasta. W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim szlachetnym sercom, którym nie jest obojętny los chorych dzieci. Licealistów z wolontariatu WOŚP nie mogło także zabraknąć w nowomiejskim szpitalu, bo przecież nikt nie zrozumie chorych tak jak Ci, którzy sami cierpią. W tym roku naszą akcję wsparły również nowomiejskie szkoły, a mianowicie Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Niepubliczne Technikum Zawodowe w Nowym Mieście nad Pilicą. Cieszymy się bardzo, że możemy wspólnie działać na rzecz tak szczytnego celu.

Oprócz wspomnianych kwest licealny sztab WOŚP zorganizował szereg dodatkowych atrakcji, w trakcie których także trwała zbiórka pieniędzy dla chorych dzieci. W hali sportowej odbywał się turniej piłki nożnej. O miejsce na podium walczyło aż 12 drużyn. Natomiast na sali gimnastycznej naszego Liceum można było wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Licealni animatorzy umilali czas przybyłym dzieciom przeróżnymi grami i zabawami. Na każdego czekał słodki poczęstunek.

Wspólnymi siłami udało się zebrać 15 639,78 złotych, które już przekazaliśmy na rzecz WOŚP. Dziękujemy za każdy grosz i zachęcamy do udziału w następnych edycjach WOŚP.  Pamiętajmy ,,Pomaganie jest dziecinnie proste”.

Wolontariusze WOŚP