16.11.2018 roku- Spotkanie z leśnikiem

W dniu 23 października w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Mieście nad Pilicą,dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół pana mgr Dariusza Blaszki oraz wychowawców, odbyło się spotkanie przedstawiciela Zarządu W.K.K. nr 287 "SARNA" pana Grzegorza Grochala z młodzieżą klas Ii II.

Celem tego spotkania było przekazanie wiedzy na temat roli myśliwego w przyrodzie. Pan Grzegorz wyjaśnił, na czym polega zagospodarowanie łowisk, a także rola myśliwych w zachowaniu równowagi biologicznej w ekosystemach oraz ochronie przyrody.

Myśliwy przekazał wiedzę na temat tradycji i zwyczajów, które kultywują myśliwi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali o pracy koła, które zajmuje się nie tylko polowaniami, ale także ochroną zwierząt, usuwaniem sideł oraz zimowym dokarmianiem.

Atmosfera była bardzo miła i serdeczna a zaintersowanie uczniów tematem duże.

Należy też podkreślić, że było to pierwsze spotkanie uczniów Liceum z przedstawicielem koła.

Spotkanie z mysliwym 2018 Spotkanie z mysliwym 2018