15.11.2018 roku- Spotkanie z okazji "Roku Ireny Sendlerowej" w Liceum

W dniu 14 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu, którego głównym tematem było życie i działania Ireny Sendlerowej. Irena Sendlerowa pseudonim "Jolanta" była polską działaczką społeczną i charytatywną, kierowniczka referatu dziecięcego Rady Pomocy Zydom („Żegoty”). Wykład na jej temat poprowadziła pani Ilona Kurpiewska - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Rawie Mazowieckiej. W bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam najważniejsze wydarzenia z życia kobiety, która z narażeniem swego życia uratowała z getta warszawskiego dzieci z rodzin pochodzenia żydowskiego.   Za swe poświęcenie słusznej sprawie otrzymała wiele odznaczeń,m.in. Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, damy Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu.

Rok Ireny Sendler Rok Ireny Sendler

Rok Ireny Sendler