Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście nad Pilicą

logo LiceumAktualności

24.11.2017 roku- Wycieczka do Zakopanego

 

Zakopane. Voyage. Voyage.


Górskie tereny dla naszej młodzieży przestają kryć swoje tajemnice. Dzięki pani Grażynie Rybarczyk drugoklasiści mieli okazję pospacerować po stolicy Tatr i jej okolicach.


Dnia 25.10.2017 młodzież naszego Liceum wraz z nauczycielami Panią Grażyną Rybarczyk i Panem Rafałem Owczarczykiem udała się do Zakopanego. Tuz po przyjeździe do pensjonatu czekał na nich smaczny obiad, po którym pełni sił udali się na spacer do Doliny Kościeliskiej. Przewodnik, z który mogli podziwiać piękno gór, przekazał wiele ciekawych informacji, które zapewne zostaną odpowiednio wykorzystane podczas lekcji geografii, a także poza szkołą. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa licealiści mieli okazję zmierzyć ze swoimi słabościami, które pokonali wspinając się po pionowe drabince weszli do Jaskini Smoczej. Po pokonaniu trudnego odcinka, który wymagał od nich nie lada wysiłku, bowiem na co dzień nie muszą korzystać z łańcuchów, zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do pensjonatu na kolację.


Nadszedł kolejny dzień i kolejne wyzwania. Tym razem Gęsia Szyja. Pomimo zmęczenia dotarli szczęśliwie na szczyt. I wówczas roztoczyły się przed nimi urzekające, zapierające dech w piersiach widoki.


Niezwykle interesująca była wizyta w Izbie Regionalnej w Murzasichle. Wieczorne spotkanie z panem Gąsiennicą obfitowało w informacje dotyczące gór i górali. Młodzież poznała wiele tradycji góralskich, techniki produkcji regionalnych przysmaków (serki z owczego mleka - oscypki)


Trzeci dzień to spacer po najbardziej znanej w Zakopanem ulicy, a mianowicie po Krupówkach. Po spacerze i obiedzie pełni sił, których nabrali w górskim mikroklimacie wrócili do Nowego Miasta nad Pilicą.

Wycieczka do Zakopanego 2017 Wycieczka do Zakopanego 2017

Wycieczka do Zakopanego 2017 Wycieczka do Zakopanego 2017

Wycieczka do Zakopanego 2017 Wycieczka do Zakopanego 2017

Wycieczka do Zakopanego 2017 Wycieczka do Zakopanego 2017

Licznik online

Fotka Liceum 1

 

Fotka liceum 2

 

 

Kontakt

Liceum Ogólnokształcące

26-420 Nowe Miasto nad Pilicą

woj.mazowieckie

ul.Ogrodowa 16a

tel/fax: 48 6741023

e-mail: liceumnowe@op.pl